Головна » Файли » Мої файли

Як допомогти особистості в період переходу від війни до миру: соціально-психологічний супровід
[ Викачати з сервера (3.50 Mb) · Скачати дистанційно () ] 12.02.2023, 16:21

Як допомогти особистості в період переходу від війни до миру: соціально-психологічний супровід : практичний посібник / за наук. ред. Т. М. Титаренко, М. С. Дворник / Національна академія педагогічних наук України, Інститут соціальної та політичної психології. – Кропивницький : Імекс-ЛТД, 2022. – 154 c. ISBN 978-966-189-661-0. URI: https://lib.iitta.gov.ua/732877/.

 

У посібнику представлено результати наукового дослідження соціально-психологічного супроводу осіб, постраждалих унаслідок травматизації від воєнних дій і пандемії COVID-19. Розроблено загальну концепцію, методологічні та методичні засади соціально-психологічного супроводу громадян у період переходу від війни до миру, запропоновано комплексну модель його оптимізації з урахуванням закономірностей посттравматичного життєтворення. Визначено особливості й умови ефективності підтримання психологічного добробуту населення на дистанційній основі, запропоновано модулі психологічної підтримки в електронних спільнотах. Узагальнено досвід соціально-психологічного супроводу ветеранів, волонтерів та членів їхніх сімей, внутрішньо переміщених осіб і запропоновано способи відновлення емоційної стійкості та комунікативних спроможностей особистості. Презентовано стратегії фасилітації посттравматичного зростання особистості, систему практик соціально-психологічного супроводу особистості, що пережила втрату. Розглянуто потенціал застосування методів арттерапії (музейної, плейбек-театру) на різних етапах соціально-психологічного супроводу особистості.

Адресовано практичним, клінічним, військовим психологам, реабілітологам, соціальним і медичним працівникам, студентам і викладачам психологічних спеціальностей.

 

В оформленні обкладинки використано айфонографію “Тримбах” (Юлія Волязловська, м. Олешки, Україна – м. Ольтен, Швейцарія, 2022 р.)

Категорія: Мої файли | Додав: Савінов | Теги: Реабілітація, плейбек-театр., Супровід
Переглядів: 143 | Завантажень: 38 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar