Головна » Статті » Мої статті

Любімова Ю. А. Сімейний наратив: мереживо особистих історій : монографія

Любімова Ю. А. Сімейний наратив: мереживо особистих історій : [моногр.] / Ю. А. Любімова. – К. : Міленіум, 2015. – 194 с. – 12,5 др. арк.

У монографії розкрито особливості подружнього життєконструювання за допомогою наративу в сім’ях на початкових етапах спільного життя. Сімейний наратив розглянуто як своєрідне мереживо особистих історій чоловіка і жінки, перетин ідей, поглядів, переконань тощо, які інтегруються, трансформуються, змінюють напрямок розвитку, розходяться й зближуються знов, і таким чином відбувається процес конструювання подружнього життя. Представлено типологію сімейних наративів: домінування-підпорядкування, автономії, співпраці, турботи, злиття. Встановлено, що залежно від типу сімейного наративу формуються відповідні особливості подружніх стосунків. З’ясовано відмінності в сімейному життєконструюванні пар, що належать до різних типів сім’ї, за терміном спільного життя, наявністю або відсутністю дітей у сім’ї. На основі якісного підходу проаналізовано особливості ставлення до подружнього життя в різних типах сімей. Запропоновано тренінгову програму і практичні рекомендації для допомоги молодим людям у підготовці до подружнього життя та оптимізації стосунків у молодих сім’ях.

Ця книга може знайти свого читача серед студентів, аспірантів, науковців-психологів та психологів-практиків, соціальних працівників, стати в пригоді сімейним парам, які починають спільний життєвий шлях, а також усім, кого цікавлять наративні засоби побудови подружніх стосунків.

Повний текст монографії - за наступними посиланнями.

1. На нашому сайті: http://personlab.ucoz.ua/_ld/0/3__.--2015-_.pdf

2. На сайті ЕБ НАПН України: http://lib.iitta.gov.ua/10744/

Приємного читання!Джерело: http://lib.iitta.gov.ua/10744/
Категорія: Мої статті | Додав: Савінов (15.12.2016) | Автор: Любімова Ю. А. Сімейний наратив
Переглядів: 450 | Теги: наративний аналіз, подружнє життєконструювання, Сімейний наратив, молоді сім’ї, типологія сімейних наративів, якісний підхід, сімейні стосунки | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar